Magiczna Kostka Gry planszowe Top 10 gier dla 2 osób – ranking

Top 10 gier dla 2 osób – ranking - Styczeń 2023

Top 10 gier dla 2 osób – ranking post thumbnail image

Jakie są najlepsze gry dla dwóch graczy? To jest pytanie, nad którym ciągle się zastanawiamy! Tak więc, po zagraniu w wiele gier i przetestowaniu ich, zdecydowaliśmy podzielić się z wami naszymi ostatnimi najlepszymi dziesięcioma.

1. Gloomhaven

Gloomhaven to taktyczna gra fabularna dla od 1 do 4 graczy. Gra osadzona jest w świecie fantasy, gdzie gracze wspólnie tworzą drużynę bohaterów, którzy eksplorują krainę, walczą z potworami i wykonują zadania.

Gracze mogą wybrać jedną z sześciu klas, z których każda ma unikalną zdolność, pozwalającą im radzić sobie w walce na różne sposoby. Każdy z bohaterów posiada również swoje specjalne zdolności, ale walka działa podobnie niezależnie od tego, jakiego bohatera wybierzesz: rzucasz dwiema kośćmi na turę i zadajesz obrażenia w zależności od wyniku tych rzutów (oraz jeśli twój przeciwnik rzuci wyższą kością niż ty). Dodatkowo każda klasa ma moc ataku, która może być użyta raz na turę zamiast rzucania kostkami. Powinieneś jednak używać tych mocy oszczędnie, ponieważ kosztują one punkty akcji – kolejny zasób, który jest ograniczony przez kolejność tur, jak również niektóre karty lub inne czynniki, takie jak zmęczenie itp.

2. Jaipur

Jaipur to gra karciana dla 2–4 graczy, która zajmuje 30–45 minut, aby grać. Jest świetna dla wszystkich grup wiekowych, a według instrukcji jest łatwa do nauczenia, ale każda rozgrywka może się różnić trudnością, zależnie od graczy, którzy ci towarzyszą.

Celem Jaipur jest zebranie zestawów towarów (bawełna, przyprawy, wełna) wartych więcej niż zestawy przeciwników poprzez handel z kupcami w różnych miejscach w mieście. Karty kupców są tasowane zakryte w pięciu różnych stosach: Karawana (czerwony), Targ (zielony), Targ przypraw (niebieski), Pałac (fioletowy) i Brzeg rzeki (żółty). Gracze na zmianę dobierają po jednej karcie z każdej lokacji, aż do momentu, gdy w ich ręce znajdzie się łącznie pięć kart. Karty są następnie zagrywane pojedynczo; gracze mogą umieścić je przed sobą przodem do góry, jeśli chcą lub odrzucić je na swój osobisty stos kart odrzuconych, gdzie trafią po zakończeniu gry.

3. Yokohama

Yokohama to trzecia gra z serii gier o tej samej mechanice i tematyce. Wszystkie z nich obracają się wokół budowania własnego miasta, ale Yokohama charakteryzuje się pewną cechą, która sprawia, że wyróżnia się od swoich poprzedników.

W tej grze budujesz odległą wioskę na wyspie, zbierając zasoby i konstruując budynki przy użyciu zebranych przedmiotów. Brzmi jak inne gry, w których coś budujesz, ale są dwie rzeczy, które sprawiają, że Yokohama jest tak bardzo wyjątkowa:

  • Możesz grać solo lub z maksymalnie trzema innymi graczami lokalnie albo online! Podczas tworzenia miasta wybierasz, ile osób będzie w nim mieszkać, a następnie współpracujesz przy budowie wszystkiego, od domów dla mieszkańców po szkoły dla dzieci.
  • Istnieją specjalne misje, w których muszą być spełnione pewne warunki, abyś mógł je pomyślnie ukończyć (na przykład: posiadanie co najmniej pięciu szkół). Ukończenie tych misji odblokowuje więcej budynków dla Twojego miasta!

Jeśli więc lubisz gry z mnóstwem powtórzeń dzięki różnym sposobom ich rozgrywania, sprawdź Sekretarza: 3 Yokohama już dziś!

4. Patchwork

Patchwork to gra planszowa, w której gracze starają się dopasować kolory, wzory i kształty. Gracz, który ma najwięcej punktów na koniec ósmej rundy, wygrywa.

W Patchwork będziesz musiał stworzyć piękne kołdry, dopasowując różne łatki do siebie według ich kolorów, kształtów i wzorów. Aby skutecznie grać w tę grę, musisz mieć dobrą pamięć do szczegółów, ponieważ bardzo trudno jest zapamiętać je wszystkie naraz! Jeśli masz tę umiejętność, to nie ma granic dla twojego zwycięstwa! Cel gry Patchwork jest bardzo prosty: zbudować dużą kołdrę, używając tylko małych kawałków, które idealnie do siebie pasują! Jeśli chcesz, aby Twoja kołdra była wystarczająco trwała, upewnij się, że wszystkie elementy są ze sobą dobrze zabezpieczone, aby nie rozpadły się łatwo podczas spaceru po mieście lub zabawy na świeżym powietrzu w pobliżu wodospadów.

5. Raiders of the North Sea

Raiders of the North Sea to gra karciana, w której gracze sterują wojownikami wikingów, którzy starają się najechać na osady i złupić je dla jak największej ilości złota.

Gra podzielona jest na rundy, w których każdy gracz otrzymuje dwie akcje. Akcje obejmują ruch, atak, odpoczynek i najazd na osady. Każda runda ma specjalną akcję zwaną „Ragnarok”, która daje graczom dodatkowy ruch.

Gra ma również mechanizm zwany shipwrights, który ułatwia graczom budowanie kolejnych statków i zwiększanie liczebności załogi dla potężniejszych najazdów w dalszej części gry.

6. Tajniacy duet

Duet tajniaków to słowna gra dla dwóch graczy. Jest to kooperacyjna gra karciana. Na karcie klucza jest 12 pól, z których 3 to słowa zakazane, a 9 to takie, które musi odgadnąć twój partner.

Dwoje tajniaków jest na tajnej misji w zatłoczonym mieście. Każdy z nich zna tożsamość 9 agentów, z którymi drugi tajniak musi nawiązać kontakt. Porozumiewając się za pomocą zaszyfrowanych wiadomości, przemykają pomiędzy płatnymi zabójcami wynajętymi przez ich wroga, by ukończyć misję, nim skończy się czas.

7. Latarnie: The Harvest Festival

Rozgrywka w 7th Lanterns: The Harvest Festival jest prosta, ale wciąż zabawna. Musisz zebrać jak najwięcej lampionów, jednocześnie unikając potworów, które grasują w okolicy. Gdy zdobędziesz wszystkie lampiony, możesz wygrać grę! Ta gra jest zalecana dla 2-4 graczy (lub więcej, jeśli chcesz) i zajmuje 15 minut.

Poziom trudności gry 7th Lanterns: The Harvest Festival jest niski, ponieważ w grze są tylko cztery różne rodzaje kart: potwory, lampiony i moce graczy. Potwory mogą poruszać się w dowolne miejsce na planszy, z wyjątkiem tego, w którym aktualnie stoją; lampiony muszą być umieszczone w pustym miejscu; a moce graczy mogą być używane w dowolnym momencie podczas twojej tury (z wyjątkiem sytuacji, gdy pojawia się ona podczas czyjejś tury). Powinieneś być w stanie wygrać tę grę, jeśli każdy gracz zagrał swoją kartę mocy co najmniej raz lub dwa razy w ciągu swojej tury – więc każdy, kto wie, jak grać w gry, prawdopodobnie wygra w ciągu dwóch tur.

8. Ticket to Ride

Ticket to Ride to gra planszowa dla 2-5 graczy, zaprojektowana przez Alana R. Moona i wydana w 2004 roku przez Days of Wonder. Celem gry jest posiadanie największej ilości punktów po zagraniu wszystkich kart.

Akcja gry toczy się w Ameryce w XIX wieku, a zadaniem graczy jest zbudowanie tras kolejowych między miastami, zanim zrobi to ich przeciwnik. Punkty są zdobywane, gdy połączysz dwa miasta na swojej trasie za pomocą kart pociągów lub punktów bonusowych, jeśli ukończysz ciągłą linię pomiędzy dwoma miastami bez żadnego z przeciwników blokujących ją.

Ticket to Ride zawiera ponad 10 map, więc nie ma końca, jeśli chodzi o grywalność tej popularnej gry planszowej!

9. Osadnicy: Narodziny imperium

To polska gra, która została laureatem nagrody Zaawansowana Gra Roku 2015, co oznacza, że uznano ją za najlepszą grę wydaną w naszym kraju w 2015 roku. Może w nią grać od 1 do 4 osób, jest odpowiednia dla dzieci już od 10 roku życia, a rozgrywka zajmuje około 60 minut.

Jest to karciana gra, pozwalająca graczom wcielić się w role przywódców czterech potężnych cywilizacji – Barbarzyńców, Egipcjan, Japończyków oraz Rzymian. W ciągu pięciu rund gracze zajmują się eksploracją terenów, wznoszeniem budowli, wytwarzaniem i handlowaniem surowcami oraz bitwami z wrogami.

10. Ul

Ul to gra dla dwóch graczy, w której każdy z nich wciela się w rolę mrówki. Zasady są bardzo proste: chcesz być tym, który pierwszy ściągnie wszystkie swoje mrówki do domu, przesuwając je po planszy i do odpowiednich gniazd.

Do gry dołączone są dwie plansze z ulami, które umieszcza się jedna na drugiej. Każdy gracz ma swoje gniazdo i na początku każdej rundy zaczyna w nim jedna mrówka. W swojej turze możesz przesunąć mrówkę lub zagrać kartę z ręki (na karcie znajduje się zero lub jeden punkt ruchu). Jeśli przesuniesz mrówkę na kartę już zajętą przez inną mrówkę, która przesunęłaby się zbyt daleko od swojego gniazda, to nie następuje dalszy ruch; w przeciwnym razie wszystkie odpowiednie mrówki zostaną przesunięte zgodnie z ich nowymi pozycjami względem siebie i swoich gniazd.

Gry mogą być doskonałym sposobem na integrację z innymi i dobrą zabawę. Choć wielu z nas ma swoje ulubione tytuły, czasem miło jest spróbować czegoś nowego z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy niekoniecznie dzielą te same zainteresowania co my. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Ci znaleźć kilka nowych tytułów, które być może nie były Ci wcześniej znajome!

Related Post