Nowy rekord świata w pojedynczym ułożeniu kostki 3×3 w 3,13 s

kostka rubika

11 czerwca 2023 roku Max Park ustanowił światowy rekord w układaniu kostki Rubika 3×3, osiągając czas 3,13 sekundy. Ten wynik nie tylko pobił poprzedni rekord Yushenga Du (3,47 sekundy), ale również pokazał niesamowitą ewolucję w tej dyscyplinie. Porównując do wyniku Minh Thai z 1981 roku (22,95 sekundy), widzimy ogromny postęp, osiągnięty dzięki nowym technikom, poradnikom i narzędziom.

Max Park Ustanawia Światowy Rekord w Układaniu Kostki Rubika

InformacjaSzczegóły
Data rekordu11 czerwca 2023
RekordzistaMax Park
Nowy rekord [s]3,13
Poprzedni rekord [s]3,47
Poprawa [s]0,34
Poprzedni rekordzistaYusheng Du
Czas dominacji poprzedniego rekordzistyponad 4 lata i 6 miesięcy
Liczba ruchów33
TPS (Turns Per Second)10,54
Pierwszy poniżej 3,2 sekundyTak
Miejsce ustanowienia rekorduWorld Cube Association, Marshall, Minnesota, USA

Sekrety Sukcesu Maxa Parka: Precyzja i Szybkość w Układaniu Kostki

Park do ustanowienia rekordu potrzebował tylko 33 ruchów, co daje średnią 10,54 ruchu na sekundę. Jego skupienie i precyzja w czasie rywalizacji są przykładem dla przyszłych pokoleń. Obecnie z wynikiem 3,13 sekundy, Park został oficjalnie uznany za najszybszego układacza kostki Rubika na świecie przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Sukces Parka stanowi inspirację dla entuzjastów kostki Rubika, pokazując, że determinacja i pasja mogą przekształcić niemożliwe w możliwe. Jego historia i niesamowity rekord są motywacją dla wszystkich, którzy dążą do perfekcji. Zachęcamy do obejrzenia nagrań rekordu, aby zobaczyć perfekcję w ruchu i dowód na to, że marzenia o byciu najlepszym są osiągalne.

blank
Jestem Marta i ukończyłam pedagogikę w Gdańsku. Jest to zawód, który bardzo mnie interesuje, ponieważ lubię pracować z ludźmi i pomagać im w rozwoju. W wolnym czasie uwielbiam grać w gry planszowe i czytać książki. Gry planszowe towarzyszą mi od dzieciństwa, kiedy spędzałam czas z rodzeństwem i rodzicami przy planszówkach. Teraz cenię sobie to, że mogę zaprosić przyjaciół na wieczór gier i spędzić razem czas w miłym towarzystwie. A także dzielić się doświadczeniami z Wami tutaj na blogu.
Wróć do góry