Najlepsze gry planszowe o kotach: zabawa dla miłośników futrzastych przyjaciół

blank

Koty są nieodłącznymi członkami naszych domów i serc. Są urocze, niezależne i pełne charakteru. Dla miłośników tych niesamowitych stworzeń istnieje wiele sposobów na celebrowanie ich obecności, a jednym z nich może być np. granie w gry planszowe o kotach. Dzięki nim możemy połączyć naszą pasję do kociaków z radością spędzania czasu z przyjaciółmi lub rodziną. W tym artykule przedstawiamy zestawienie najlepszych gier planszowych o kotach, które dostarczą wam mnóstwo rozrywki i miłych chwil. Przygotujcie się na prawdziwe kotowe szaleństwo!

Najlepsza gra o kotach

Rozpoczynamy naszą listę od gry, która zasłużenie nosi miano „Najlepszej gry o kotach”. Ta urocza produkcja od FoxGames przeniesie was do kociego świata pełnego przygód i tajemnic. Gra polega na dobieraniu kart, które prezentują różne zabawki czy kocie przysmaki. Trzeba używać ich do opiekowania się napotkanymi kotami. Za każdego zaniedbanego czworonoga można nawet otrzymać punkty ujemne. Taka forma rozrywki spodoba się nie tylko największym kociarzom, ale także wszystkim tym, którzy lubią karcianki oraz nieskomplikowane planszówki.

Eksplodujące kotki

Kotki, które eksplodują? Brzmi niebezpiecznie, ale to tylko nazwa tej niesamowitej gry planszowej. „Eksplodujące kotki” to idealna propozycja na imprezowe wieczory z przyjaciółmi. Zadaniem graczy jest uniknięcie wybuchów, ochrona swoich kotków i pozbycie się ich z rąk innych uczestników. Grać można w nią już od 12 roku życia. Gra otrzymała nominację 2015 Golden Geek Best Party Board Game. Pod spodem dodajemy link do produktu, abyście mogli sami odkryć tę wybuchową przygodę.

Koty — Nasza księgarnia

Jeśli jesteście miłośnikami literatury i kotów, ta gra planszowa będzie dla was idealnym połączeniem. „Koty” to zabawa, która przeniesie was do magicznego świata książek i kociaków. Zasady są proste. Podczas rozgrywki każdy z graczy będzie tworzył swój sen. Odwiedzicie wówczas cztery krainy, w których znajdziecie przyjazne, a także groźne istoty. Nie można dopuścić do tego, aby te drugie zniszczyły twój wyjątkowy sen. Wygra ten, kto ma wśród swoich kart najwięcej kotów.

blank

O kocie w kłopocie

Koty potrafią wpakować się w różne tarapaty, ale tym razem to my będziemy musieli im pomóc. „O kocie w kłopocie” to gra planszowa, w której będziemy rozwiązywać zagadki i wspólnie starać się wydostać kociaka z tarapatów. Gra ma bardzo uroczą okładkę, a poza tym cała jest zaprojektowana wyjątkowo estetycznie. Ma za zadanie uczyć empatii, rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość i wspomagać koncentrację.

Wyspa kotów

Czy wyobrażaliście sobie kiedyś wyspę zamieszkałą wyłącznie przez koty? „Wyspa kotów” to gra planszowa, która pozwoli wam odwiedzić to magiczne miejsce i odkryć jego tajemnice. Gra polega na uratowaniu kotów. Trzeba umieścić je wszystkie na swojej łodzi, aby członkowie rodzin byli blisko siebie. W pudełku znajdziesz: 30 drewnianych kotów, 85 kafelków kotów, 6 żetonów Oshaxa, 25 rzadkich skarbów, 44 zwyczajne skarby, 42 żetony ryb, 1 łódź Vesha, 150 kart odkryć, 47 kart do wariantu solo, 18 kart familijnych, 1 plansza wyspy, 1 woreczek, 10 żetonów koszyków, 2 instrukcje, 1 notes punktacji. Przycisk poniżej umożliwia sprawdzenie linku z produktem, abyście mogli zgłębić sekrety tej niezwykłej wyspy.

Stray — gra video

Na koniec mamy coś dla miłośników gier wideo. „Stray” to oryginalna gra na platformę PC, która pozwoli wam wcielić się w rolę bezdomnego kota i odkrywać świat pełen zagadek. To trzecioosobowa kocia gra przygodowa. Akcja dzieje się w umierającym cybermieście. Zagubiony i samotny kociak musi rozwiązać ogromną tajemnicę i uciec z tego świata.

Na zakończenie zachęcamy was do zapoznania się z tymi fantastycznymi grami planszowymi o kotach. Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami strategii, zagadek czy przygód, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Wybierzcie jedną z tych gier, zasiądźcie przy stole z przyjaciółmi lub rodziną i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem. Kocie przygody czekają!

blank
Jestem Marta i ukończyłam pedagogikę w Gdańsku. Jest to zawód, który bardzo mnie interesuje, ponieważ lubię pracować z ludźmi i pomagać im w rozwoju. W wolnym czasie uwielbiam grać w gry planszowe i czytać książki. Gry planszowe towarzyszą mi od dzieciństwa, kiedy spędzałam czas z rodzeństwem i rodzicami przy planszówkach. Teraz cenię sobie to, że mogę zaprosić przyjaciół na wieczór gier i spędzić razem czas w miłym towarzystwie. A także dzielić się doświadczeniami z Wami tutaj na blogu.
Wróć do góry